חקירה כלכלית

מה תעשו במקרה שתגלו כי שורר חוסר סדר בעניינים כלכליים במשרד, במפעל או בעסק שלכם? חקירה כלכלית תיעשה במקרים שבהם ישנו חשד כלשהו לגנבה, העלמת כספים או כל בדבר אחר שעלול להעיב על האמינות שאמורה להתקיים בין שותפים או עובדים במקום העבודה. לעיתים הפיתוי הוא גדול ואנשים שאנו מפקידים בידיהם את ניהול הכספים שלנו עלולים למעוד ולבצע מעילה באמון כלפינו. כל עוד אין בידינו הוכחות לכך לא נוכל לנקוט צעדים של ממש על מנת להתעמת עם העובד. אורי סבר – תכלית חקירות הינו בעל משרד חקירות פרטי ותיק ובעל משאבים, כך שיכול לעזור לכם לאשש או להפריך את החששות האלו.

מי מזמין חקירה כלכלית

חברות רבות נוקטות בשיטות שונות על מנת להופיע ולהעלם תוך שהן מבצעות עבירות ותרגילי עוקץ שונים. חקירה כלכלית תוכל לעלות על עקבותיהם של האנשים שמנהלים את החברות הללו ולהביא את כל ההוכחות הדרושות על מנת ליצר תיק חזק שיעמוד מול כל רשות. שותפויות עסקיות עשויות להפוך למלכודת. ישנם נוכלים רבים אשר מנצלים את התמימות של אנשים ועשויים לסבך אותם ולהשית עליהם חובות וחשבונות שלא שייכים להם.

נוסף על כך, החוקר יכול לסייע לכם לבחון את השותף החדש שלכם. שותף זה עשוי להיות האדם הכי מקסים ומתחשב בעולם, אך כל ההתנהגות הזו יכולה להיות בסך הכול מסכה שמסתירה כוונות זדון. על כן מומלץ בבואכם ליצור קשר עסקי עם שותף לא מוכר, לבצע חקירה אודותיו ולהבין מי הוא ומה המניעים שלו.

סודות ופטנטים

חברות רבות מחזיקות בסודות מסחריים שמוחזקים בתוך כספת וידועים רק למתי מעט מאנשי החברה. גניבת סודות הינה עבירה חמורה שעשויה להסב נזק רב לכל חברה באשר היא. אם קיים חשד לדליפת מידע או העברת חומר מסווג לגורמים לא רצויים, כדאי לפנות אל גורם מקצועי שידע לאתר את מקור הדליפה ולהביא הוכחות חותכות.

במקומות עבודה רבים נוהגים לבצע בדיקות פוליגרף לעובדים על מנת לוודא שהם לא חוטאים בגניבה או כל סוג אחר של עבירה כלפי המעסיק. זוהי שיטה ידועה ומקובלת אך עובד רשאי לסרב לעבור אותה. זוהי אמנם פעולה מחשידה אך אין בה הוכחה לדבר. על כן הפניה למשרד חקירות היא בסופו שלדבר הדרך הנכונה לפעולה.

חקירה כלכלית

 

למעלה

אורי סבר חוקר פרטי

מידע איכותי שווה שקט ובטחון לעסקים.

אנחנו נאסוף את המידע הרלוונטי ביותר כדי לעזור לך להחליט החלטות מבוססות מידע שימנעו טעויות שעשויות לגרום לנזקים כבדים.

ּ