מעקבים

בסרטי הבילוש, המעקבים תמיד נראים נוצצים ופוטוגניים יותר. למעשה, במציאות מעקבים הרבה יותר מורכבים ומאתגרים מאלו הטלוויזיוניים. לעתים קרובות, החוקר מבצע עבודה סיזיפית, קשה, אינטנסיבית הנערכת בשעות בלתי שגרתיות. ולכן, כדי שעבודה זו תתבצע כראוי, עליה להיעשות אך ורק בידי מקצוענים ומנוסים. משרדו של אורי סבר – תכלית חקירות הינו משרד חקירות פרטי, המתמחה במתן שירותי חקירות, ביצוע עבודות מעקב ואיתור מורכבות משנת 1990.

מעקבים – עבודה בצללים

ראשית, חשוב שנבין את הגדרת המושג מעקבים. למעשה, מדובר בפעילות ההתחקות והמעקב אחר פעילותו או מעשיו של האדם האחר. ולכן, בראש ובראשונה המעקב נחשב לפעילות חשאית, סודית וסמויה. סביר להניח שכעת עולים לראשכם תרחישי מעקב של סוכני FBI והמוסד, שכן מלוא עבודתם הינה חשאית. נחדד על כך שהפעילות המעקב נחלקת לפעילות חוקית ולא חוקית (ובמקרה זה אנו מדברים על מעקבים פליליים מטעם גורמים עבריינים). פעילות המעקב החוקית מתבצעת גם במגזר האזרחי על ידי חוקרים פרטיים לצורך החקירות הבאות –

  • חקירות נוער – במקרה שבו ההורים חושדים כי ילדם מצוי בסכנה או מעורב בפעילות מסוכנת. למשל, במקרה שבו המתבגר ברח מהבית וישנו חשש לשלומו או כאשר קיים החשד שבן הנוער מתעסק בפעילות בלתי חוקית כמו צריכת סמים.
  • חקירות ריגול תעשייתי – כאשר קיים חשד מפני זליגת מידע למתחרים.
  • חקירות אישות – כאשר קיים חשד לבגידה. הממצאים הללו ישמשו את מזמין החקירה במקרה שבו יחליט להתגרש מבן הזוג.
  • חקירות פליליות – כאשר ישנו צורך לאסוף ממצאים וראיות לצורך חקירה פלילית.

עוקבים אחר האמת

עבודת המעקב מתבצעת בדרך כלל תוך שילוב מספר דרכי ביצוע – מעקב המתבצע באופן רגלי, ממונע וטכנולוגי. במעקב הטכנולוגי נעשה שימוש בציוד מעקב טכני משוכלל. חשוב להבין שמעקב מקצועי דורש עבודה יעילה, קפדנית ומעמיקה בה העוקב מבצע עבודות הכנה רציניות לצורך המשימה. דרך ההתנהלות במעקב חשובה במיוחד, שכן על המעקב להיות חוקי בכדי להימנע לעבור על החוק ו"לזהם" את הממצאים. ממצאים לא חוקיים לא יתקבלו כראיות קבילות בבית המשפט. מבחינת החוק, רק חוקר פרטי בעל רישיון לעיסוק בחקירות, רשאי לבצע מעקבים.

מעקבים

למעלה

אורי סבר חוקר פרטי

מידע איכותי שווה שקט ובטחון לעסקים.

אנחנו נאסוף את המידע הרלוונטי ביותר כדי לעזור לך להחליט החלטות מבוססות מידע שימנעו טעויות שעשויות לגרום לנזקים כבדים.

ּ